Z dala od obecnej wsi, w sercu starego Gogolewa, w pobliżu rzeki Warty, znajduje się miejsce niezwykle klimatyczne i pełne zadumy, z wielowiekową tradycją – Dworek w Gogolewie. Obecnie w trakcie gruntownego remontu.    

      Zamysłem właścicieli Dworku w Gogolewie jest stworzenie Domu Pracy Twórczej dla fotografów i fotografików – miejsca z przeznaczeniem na prowadzenie edukacji fotograficznej poprzez „Cykliczne spotkania z fotografią”. W ramach tego centrum fotograficznego będą organizowane warsztaty edukacyjne dla zainteresowanych, gdyż obiekt będzie wyposażony w studio fotograficzne i ciemnię fotograficzną. Planowane jest także organizowanie spotkań autorskich oraz wystaw fotograficznych, w ramach których spotkają się mistrz i uczeń. W Domu Pracy Twórczej funkcjonować będzie także galeria fotografii artystycznej, w ramach której koneserzy sztuki i kolekcjonerzy będą mogli zakupić wyjątkowe zdjęcia.

      Tak więc nie pomylcie Kazimierza z Gogolewem – Kazimierz malarstwem stoi i jest nad Wisłą, a Gogolewo znajduje się nad Wartą i kontynuować będzie, co dagerotypia prawie 200 lat temu rozpoczęła !

 

Dane kontaktowe:

www.dworgogolewo.com.pl

e-mail: biuro@dworgogolewo.pl

tel. + 48501666424